ZŁOTO LICEALIADY DLA SIATKARZY NASZEJ SZKOŁY

Jesteśmy najlepsi…
 We wtorek 19 marca na gościnnej hali sportowej AZS PWSZ w Nysie odbył się finałowy turniej piłki siatkowej chłopców w ramach mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych „LICEALIADA”.
Do gry o tytuł mistrza województwa przystąpiły drużyny II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących reprezentujące Kędzierzyn-Koźle oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nysy. Stawkę finalistów uzupełniała reprezentacja naszej szkoły czyli Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie będąca gospodarzem turnieju. Zgodnie z regulaminem rozgrywek jako pierwsze rozegrano mecze drużyn z tych samych miast. W pierwszym meczu nasi siatkarze pokonali 2:0 chłopców z Ekonomika, a w pojedynku drużyn z Kędzierzyna lepsi okazali się siatkarze II LO, którzy też 2:0 pokonali ZSTiO. Kolejny mecz to zacięty i emocjonujący pojedynek reprezentantów naszej szkoły z ZSTiO z Kędzierzyna, niestety przegrany w stosunku 1:2. Jak się później okazało ten wygrany set był najważniejszym setem turnieju i zaważył na końcowym wyniku. W kolejnym meczu Ekonomik przegrał z II LO 0:2. Mecz pomiędzy ZSiPO Nysa a II LO Kędzierzyn okazał się decydujący dla wyników turnieju. Już przed meczem było wiadomo, że nasi siatkarze muszą wygrać 2:0 żeby myśleć o wygraniu turnieju, każdy inny wynik spychał nas na trzecie miejsce w turnieju. Skuteczna gra w pierwszym secie i wygrana do 25:18 obudziła nadzieję na końcowy sukces. W drugim secie było gorąco i emocjonująco. Po dramatycznej końcówce udało się naszym reprezentantom wygrać 25:23 i odnieść wymarzone zwycięstwo 2:0. Od tej chwili byliśmy już mistrzami, gdyż ostatni mecz turnieju przegrany przez nyski Ekonomik 0:2 z ZSTiO z Kędzierzyna decydował już tylko o trzecim miejscu w turnieju.

Ostateczna kolejność finału mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych „Licealiada”, w piłce siatkowej chłopców przedstawia się następująco:

1 miejsce – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nysa

2 miejsce- II Liceum Ogólnokształcące Kędzierzyn-Koźle

3 miejsce- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Kędzierzyn-Koźle

4 miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych Nysa

Reprezentacja naszej szkoły występowała w składzie: K.Surmiński, M.Kurzawa, B.Wróbel, M.Woźniak, B.Biniek, B.Dorosz, F.Meres, P.Gibas. M.Łaski, W.Cieślar, M. Janoś, D. Kramarski we wcześniejszych turniejach grali jeszcze J. Kopacz, W. Wierdak i M. Wilk