Siatkarze wygrali półfinał mistrzostw województwa

We wtorek 22 stycznia 2013 na Sali sportowej ZSiPO Nysa rozegrano turniej półfinałowy rozgrywek o mistrzostwo województwa szkół ponadgimnazjalnych „LICEALIADA” w siatkówce chłopców.
W turnieju uczestniczyły zespoły gospodarzy ZSiPO Nysa „Rolnik”, oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych z Brzegu, Zespołu Szkół nr1 Z Praszki i Zespołu Szkół z Dobrzenia Wielkiego.
Gospodarze, czyli reprezentacja ZSiPO („Rolnik”) wygrali wszystkie mecze w stosunku 2:0 i zdobyli I miejsce w turnieju. Tylko w drugim secie meczu z ZS Praszka doszło do emocjonującej końcówki. Warto wspomnieć, że od ubiegłego roku nasi siatkarze nie przegrali jeszcze nie tylko meczu, ale nawet seta. Nasza drużyna broni tytułu Mistrza Województwa z poprzedniego roku. Zacięty pojedynek zakończony tie-breakiem stoczyli o drugie miejsce reprezentanci ZS Praszka i ZS Dobrzeń Wlk. Pojedynek wygrali chłopcy z Praszki w stosunku 2:1.
Wyniki turnieju przedstawiają się zatem następująco:
Im – ZSiPO Nysa, II m – ZS Praszka, III m – ZS Dobrzeń Wlk, IV m – ZSE Brzeg
Naszą szkołę w turnieju reprezentowali: K. Surmiński, M. Woźniak, S. Biniek, B. Wróbel, B. Dorosz, M. Janoś, W.Cieślar, P.Gibas, D.Kramarski, J.Kopacz, W.Wierdak, oraz powracający po kontuzji do gry M.Kurzawa