Rozgrywki szachowe

W dniu 10.12.2012 w naszym zespole szkół (dzięki uprzejmości pani „Lesi”:) na stołówce szkolnej odbyły się eliminacje, których głównym celem było wyłonienie reprezentacji szachowej , która reprezentować będzie nas w Finale Powiatowym. Do rozgrywek zgłosiło sie 9 uczniów naszej szkoły. Nie była to duża liczba jak na naszą szkołę, lecz cieszmy się, że przynajmniej tylu fascynatów tej królewskiej gry stanęło ze sobą w szranki. Uczniowie zagrali systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych partii. Zwycięzcą całego turnieju został Wojciech Bigos (klasa 3m), który nie zaznał goryczy porażki, wśród dziewcząt triumfowała nasza kadrowiczka Patrycja Lewandowska. Kolejne miejsca to:
2. Mariusz Olszowski,
3. Paweł Pawlik,
4. Leszek Kelebay
dalsze pozycje zajęli: Mateusz Starzyński, Paweł Murzyniak, Gabriela Rewolte.

11-go grudnia, czyli zaraz po eliminacjach szkolnych, nasza nowa drużyna odniosła pierwszy sukces i wygrała drużynowy turniej powiatowy w szachach, który odbył się w MOW Nysa i awansowała do ½ Finału Wojewódzkiego w Prudniku. Nasi zawodnicy zdominowali zawody, bo aż 4 z nich było w pierwszej ósemce:
2 miejsce Olszowski Mariusz 6 pkt
4 miejsce Bigos Wojciech 4,5 pkt
7 miejsce Pawlik Paweł 3,5 pkt
8 miejsce Kelebay Leszek 3,5 pkt

Mariusz Olszowski jako jedyny pokonał triumfatora tej imprezy zawodnika z Mechanika i mając tyle samo punktów co zwycięzca przegrał przez dodatkową punktację tzw. system Buchholza o 0,5 pkt. Poza konkurencją wystartowała też nasza zawodniczka Patrycja Lewandowska grając z mężczyznami odniosła 2 cenne zwycięstwa. W zawodach wzięło udział 16 zawodników reprezentujących 4 nyskie szkoły. Mistrzowie Powiatu wystąpili w składzie Patrycja Lewandowska, Olszowski Mariusz, Bigos Wojciech, Pawlik Paweł, Kelebay Leszek, opiekun Radosław Bejczuk.