Awans piłkarek i piłkarzy nożnych ZSiPO.

Piłkarki nożne pod kierunkiem pana Romana Siweckiego na hali PWSZ NYSA (12.10.12) awansowały do Finału Powiatu zajmując 2 miejsca po zwycięstwie nad ZSE Nysa 2: i porażką z drużyną z I LO „Carolinum”1:0. Najlepszą naszą zawodniczką była Wistuba Weronika, która strzeliła dla naszej drużyny 2 bramki. Drużyna dziewczyn ZSiPO grała w składzie: Włodarek Izabela, Ćwiklińska Karina, Pioterkiewicz Izabela, Trompeta Patrycja, Wistuba Weronika, Grzywacz Kinga,Wiśniewska Monika, Trepner Jesika, Byczek Jolanta opiekun R.Siwecki.

Młodzi piłkarze Rolnika wyjechali do Otmuchowa (23.10.12) na Finał Powiatu w piłce nożnej, gdzie celem był pierwszy od wielu lat awans do 1/2 Finału Wojewódzkiego. Losowanie nie było dla nas korzystne trafiliśmy na mocne drużyny Otmuchowa(gospodarz) i Paczkowa, a druga drużyna z naszej gminy „Mechanik” trafił na słabiutką drużynę z Głuchołaz, którą pokonał 10:0!!! i automatycznie wyszedł z grupy z pierwszego miejsca. Nasza drużyna po ciężkim meczu przegrała z gospodarzem 0:1. Nastepny mecz to dominacja Otmuchowa, który pokonuje Paczków 2:1 i awansuje z grupy z 1 miejsca. My chcąc myśleć o awansie musimy pokonać Paczków. Mimo przegrania pierwszej połowy 1:0 w drugiej prezentujemy dużą skuteczność i strzelamy 5 bramek (2 Niemiec,2 Szewczyk,1 Czarniecki) ostateczny wynik 5:1 i udaje nam sie wyjść z grupy gdzie trafiamy na „Mechanik” Nysa(uczestnik Finału Wojewódzkiego 2011). Mecz nie układa się po naszej myśli, trafiamy w poprzeczkę (Niemiec), a Mechanik za to po jednej z kontr strzela nam bramkę i do przerwy przegrywamy 0:1.W drugiej połowie nie mając nic do stracenia dominujemy na boisku i strzelamy wyrównującą bramkę(Drozd), a na 5 minut przed końcem meczu „rannego przeciwnika” dobija nasz najlepszy napastnik Szewczyk Fabian i awans do Półfinału Wojewódzkiego staje sie faktem. W drugim półfinale Otmuchów wysoko pokonuje Głuchołazy 5:1 i razem z nami będzie reprezentował nasz powiat w województwie. Należy pochwalić całą naszą drużynę za ambitną walkę do ostatnich minut i dobre interwencje naszego bramkarza "Bysia". Gratulacje dla obu drużyn. Skład ZSiPO HYZ ŁUKASZ, ZALEWSKI PATRYK, ĆWIOK DAWID, SZEWCZYK FABIAN, ŻELIGOWSKI DAWID, PIĘCH SZYMON, HANKUS ADAM, NIEMIEC RADOSŁAW, DROZD MATEUSZ, JOB KAMIL, BAUER GRACJAN, BIGOS WOJCIECH, CZARNIECKI KRYSTIAN, KLIMCZAK KRZYSZTOF, ĆWIOK DAMIAN, PODOLAK KRZYSZTOF, opiekun: R.Bejczuk